Inspelade i Värmland – socknar

Inspelade i Värmland – socknar

I projektet Inspelade i Värmland 1946-1963 finns 210 inspelade värmlänningar fördelade på 55 socknar. Vill  Du adoptera en eller flera socknar kontaktar Du oss på vsf@varmlandsrotter.se  och Du anger socken, ditt namn och Din mailadress.

OBS! Kontrollera i listan nedan om socknen redan är adopterad, är den det så kan Du lämna upplysningar direkt till kontaktpersonen för att hjälpa till med sökandet. Du kanske själv är ättling till någon inspelad, meddela i så fall kontaktpersonen.

Mer information om projektet hittar Du här.

Adopterade socknar t o m 2017-11-08

Socken Adopterad av Mailadress
Bjurtjärn Mikaël Stenelo  mikael.stenelo@gmail.com
Blomskog  Stig Blom  ulca.arjang@telia.com
Brattfors Lars-Göran Jansson lars-goran.jansson@two.se
Brunskog Kennet Larsson kenlar@mangskog.se
By Gunnar Jonsson kilagenealogen@telia.com
Dalby  Ragnar Johansson  ragnar_johansson@telia.com
Ekshärad Lars Åke Nilsson varaanor@gmail.com
Eskilsäter  Ragnar Johansson  ragnar_johansson@telia.com
Fryksände Rigmor Mähler rigmor.mahler@telia.com
Färnebo Lars-Göran Jansson lars-goran.jansson@two.se
Grava Lennart Jonsson lennart-jonsson@hotmail.com
Grums Elvy Hansson eb.hansson@telia.com
Gräsmark Thore Jansson thore@futureconsulting.se
Gunnarskog Kennet Larsson kenlar@mangskog.se
Gustav Adolf  Ulf Fritzon  ufritzson61@outlook.com
Hammarö  Mikaël Stenelo  mikael.stenelo@gmail.com
Holmedal  Ulf Fritzon   ufritzson61@outlook.com
Järnskog  KG Nerander  kgngot118@telia.com
Karlanda  Ragnar Johansson   ragnar_johansson@telia.com
Karlskoga  Lars-Göran Jansson   lars-goran.jansson@two.se
Kroppa  Kristina Parmlind  kristinafe@hotmail.com
Köla KG Nerander kgngot118@telia.com
Lekvattnet  Alice Jonsson  alicejonsson46@gmail.com
Lungsund  Lars-Göran Jansson  lars-goran.jansson@two.se
Lysvik  Ragnar Johansson  ragnar_johansson@telia.com
Långserud  Helena Johansson  helenajohansson63@hotmail.com
Mangskog Kennet Larsson kenlar@mangskog.se
Munkfors Stig Zetterkvist stig-52@hotmail.com
Nor Kurt Eriksson erikssonkurtb@comhem.se
Nordmark Lisbeth Nordvall Eliasson  lisbeth.13950@telia.com
Norra Finnskoga Anneli Johannesson  anneli.johannesson@semcon.com
Norra Ny Rigmor Mähler rigmor.mahler@telia.com
Nyskoga Rigmor Mähler rigmor.mahler@telia.com
Rämmen Ulf Fritzon  ufritzson61@outlook.com
Silbodal  John Larsson john@vasttomta.se
Sillerud Karin Salomonsson Nilsson  karinsn.rogern@gmail.com
Stora Kil Kurt Eriksson erikssonkurtb@comhem.se
Sunne Thore Jansson thore@futureconsulting.se
Sunnemo Lars-Göran Jansson lars-goran.jansson@two.se
Säffle
Södra Finnskoga Gunnel Larsson gunnel.larsson3@comhem.se 
Trankil  Stig Blom ulca.arjang@telia.com
Varnum  Ragnar Johansson  ragnar_johansson@telia.com
Visnums-Kil  Ragnar Johansson  ragnar_johansson@telia.com
Vitsand Rigmor Mähler rigmor.mahler@telia.com
Värmskog Elvy Hansson eb.hansson@telia.com
Väse Mikaël Stenelo  mikael.stenelo@gmail.com
Västra Ämtervik Thore Jansson thore@futureconsulting.se
Älgå Kennet Larsson kenlar@mangskog.se
Ölme Kurt Eriksson erikssonkurtb@comhem.se
Ölserud  Ulf Fritzon  ufritzson61@outlook.com
Östmark Rigmor Mähler rigmor.mahler@telia.com
Östra Fågelvik Lars-Göran Jansson  lars-goran.jansson@two.se
Östra Ämtervik Thore Jansson thore@futureconsulting.se
Övre Ullerud  Ulf Fritzon ufritzson61@outlook.com

Värmlands Släktforskarförenings hemsida