Fakta om föreningen

Organisationsnummer 873201-6897
PlusGiro Sverige 46 96 60-5
Postgiro Norge 7877.08.16652
Swishnummer 123 290 61 39
Antal medlemmar den 23/6 2018 1579
Varav i Norge 45
Övriga utlandet 4
Medlemmar kvar sedan starten 1983/1984 35
Föreningar vi byter tidningar med 87

Föreningen har ingen egen lokal så adressen till oss är följande:
Värmlands Släktforskarförening
c/o Lars-Göran Jansson
Ingalills väg 10
656 38  Karlstad
Telefon
054-83 75 81
Mail
vsf@varmlandsrotter.se


Våra arrangemang i Karlstad, samt forskarhjälp hålls här:
Arkivcentrum Värmland
Hööksgatan 2
652 29  Karlstad

Telefon (forskarexpedition)
054-701 11 80

Hitta till Arkivcentrum Värmland


Våra lokalgrupper når Du enklast via mail:
Arvika – arvika@varmlandsrotter.se
Grums – grums@varmlandsrotter.se
Filipstad (vilande) – filipstad@varmlandsrotter.se
Hagfors – hagfors@varmlandsrotter.se
Kristinehamn – kristinehamn@varmlandsrotter.se
Sunne – sunne@varmlandsrotter.se
Säffle – saffle@varmlandsrotter.se


Värmlands Släktforskarförenings hemsida